در جریان آخرین محصولات و پیشنهادات ویژه مهدیاب در تلگرام باشید [کلیک کنید]

فروشگاه اینترنتی وسایل بازی مهدیاب

نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

همه ما می‌دانیم که آموزشِ پیش از دبستان بسیار مهم و قابل تامل است، پس باید برای فرزندانمان در سنین پیش دبستانی و آمادگی بسیار وقت و انرژی صرف کنیم تا نتیجه‌ی قابل قبول را دریافت کنیم و البته در این میان نقش مربی مهد کودک و مربی پیش دبستانی را نباید فراموش کنیم زیرا که بیشترین تماس را با کودکان در مهد کودک دارند یعنی حدود سه الی چهار ساعت.

یک مربی مهد کودک خوب، باید خلاق و باهوش باشد، همچون یک مادر با تجربه، همگام با بازی‌ها، آموزش را به کودک انتقال دهد! پس او نیز باید آموزش‌های لازم را گرفته باشد، از جمله قصه‌گویی، کاردستی، پرورش خلاقیت کودک، روانشناسی کودک و غیره. یک مربی پس از گذراندن این آموزش ها کارت مربیگری مهد کودک خود را دریافت خواهد کرد.

در این پست ما به نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک پرداختیم و سعی کردیم روند را به صورت کامل توضیح و بسط دهیم.

 

گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک

حال باید از کجا شروع کنیم؟ ابتدا باید بدانیم برای گرفتن مدرک مربی‌گری محدودیت سنی وجود ندارد ولی داشتن مدرک دیپلم اجباری و الزامی است. پس اگر به مربیگری مهد کودک علاقه دارید با توجه به این که محدودیت سنی ندارد همین الان اقدام کنید.

 

مدارک لازم برای مربی پیش دبستانی

شناسنامه، کارت ملی، عکس و البته مدرک دیپلم می‌باشد که همانطور که گفته شد حداقل مدرک تحصیلی برای گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک دیپلم می‌باشد.

 

مراکز ارائه دهنده مدرک مربیگری مهد کودک

ارگان‌هایی این مدرک را اعطا می‌کنند جهاد دانشگاهی و مراکز علوم بهزیستی می‌باشد. حال این که چطور مدرک مربیگری مهد کودک  بگیرم را بررسی خواهیم کرد.

 

نحوه گرفتن مدرک مربیگری مهد کودک از جهاد دانشگاهی

جهاد دانشگاهی در مراکز اصلی خود کلاس‌ها را به صورت واحدهای آموزشی برگزار می‌کند اما در این میان برخی مهد کودک ها برای آسایش بیشتر مربیان با همکاری جهاد دانشگاهی این کلاس‌ها را داخل ساختمان مهد خود برگزار می‌کنند تا مربیان مهد کودک عزیز بتوانند در هر شهر و یا شهرستانی که هستند از این کلاس‌ها استفاده کنند.

 

نحوه گرفتن مدرک مربی گری مهد کودک از علوم بهزیستی

علوم بهزیستی که زیر نظر سازمان بهزیستی می‌باشد از طریق مراکز خود که در استان‌ها و شهرستان‌ها وجود دارد کلاس‌های مربیگری را برگزار می‌کند.


روند گرفتن مدرک مربی مهد کودک

پس از ثبت نام و گذراندن کلاس‌ها که برای مربی مهد کودک شاغل یک روز در هفته و برای افراد با زمان آزادتر دو یا سه روز در هفته می‌باشد و بعد از گرفتن نمره قبولی در امتحانات که به صورت تئوری و عملی برگزار می‌شود مدرک مورد نظر به مربی مهدکودک عزیز داده می‌شد. البته باید نمره‌ی قبولی به صورت کامل گرفته شود. تا مدرک مربیگری مهدکودک به شما اعطا شود.

واحدها و دروسی که مربی مهد کودک باید بگذراند

 • روانشناسی رشد کودک
 • بازی و اسباب بازی
 • آموزش مفاهیم اجتماعی و دینی
 • بیماری‌های شایع در کودکان
 • شیوه‌های قصه گویی به کودکان
 • آشنایی با اختلالات عاطفی و رفتاری کودکان
 • آشنایی با کمک‌های اولیه

 

نحوه گرفتن کارت مربیگری مهد کودک

 

البته درس‌ها در هر مرحله ممکن است متفاوت باشد، آموزش کاردستی و نقاشی به صورت مختصر و یا آموزش صحیح ریاضی و علوم نیز از این دست آموزش‌ها است.

باید توجه داشت که گذراندن این کلاس‌ها برای مربی مهد کودک اجباری است، زیرا داشتن این مدرک مربیگری نشانه‌ی توانایی و دانش مربی مهد کودک می‌باشد.

 

 

مطالب مرتبط:

استخدام مربی مهد کودک

شرایط و مدارک مورد نیاز جهت تاسیس مهدکودک

مرجع صدور مجوز و نظارت بر پیش دبستانی ها

کانال تلگرام مهدیاب

نظر (14)

 1. سلام ببخشيد كلاس هاي مربيگري كجا برگزار ميشه و نحوه ثبت نامش به چه صورته؟

  • اگر مطلب را به دقت بخوانید ذکر شده است که این دوره ها را جهاد دانشگاه دانشگاه تهران برگزار می کند

 1. سلام. میخواستم سوال کنم طول این دوره که فرمودید چه مدت هست؟

  • باید با مراکز برگزارکننده این دوره ها تماس بگیرید

  • باید با مراکز برگزارکننده این دوره ها تماس بگیرید

 1. سلام،میخواستم بدونم کلاس های که به عنوان تربیت مربی کودک تشکیل میشه،برای چه شغلی قابل قبوله؟صرفا برای کار در مهدکودک ها ؟یا اینکه برای دبستان هم قبوله؟؟ممنون

  • متاسفانه اطلاعی نداریم

  • متاسفانه اطلاعی نداریم

  • متاسفانه اطلاعی نداریم

  • متاسفانه اطلاعی نداریم

 1. سلام من كارداني حسابداري دارم و الانم دانشجوي مترجمي زبان هستم.ميتونم به عنوان مدرس زبان تو مهدكودك كار كنم؟ ارتباطم با بچه ها خيلي خوبه. آيا مهدي هست كه اين شرايط قبول كنه؟

  • می تونید مهدهایی که در منطقه یا محدوده مورد نظرتون هست و داخل سایت جستجو کنید و باهاشون تماس بگیرید یا به صورت حضوری مراجعه کنید

 1. سلام خسته نباشین من ۱۹ سالمه و رشته ام گرافیک هست من میتونم مربی نقاشی مهد باشم؟

  • سلام اگر صرفا بخواهید به صورت پاره وقت چند ساعت در مهد به عنوان مربی نقاشی فعالیت داشته باشید به احتمال زیاد امکانش است اما اگر می خواید مربی مهدکودک بشوید به صورت تمام وقت باید دوره های مربوطه را بگذرانید

افزودن نظر

افزودن نظر