موسسه آوند

پیش دبستانی آوند در سال 1381 تاسیس شد و در حال حاضر در منطقه سه تهران واقع شده است و مدیریت آن بر عهده گهرناز پشوتنی می باشد. شماره تماس پیش دبستانی آوند 22274183 - 22259291 - 22908701 است. اگر به اطلاعات و جزئیات بیشتر در مورد این پیش دبستانی نیاز دارید می‌توانید مطالب پایین را مطالعه کنید.

مدیر پیش دبستانی نام مدیر: گهرناز پشوتنی

سال تاسیس پیش دبستانی سال تاسیس: 1381

مساحت پیش دبستانی مساحت: سه طبقه - حدود 300 متر

کارکنان پیش دبستانی کارکنان: هر 5 کودک 1 مربی

گروه سنی پیش دبستانی گروه سنی: 0 تا 12 سال

ساعت کاری پیش دبستانی ساعت کار: 08:00 صبح الی 17:00 غروب   (اگر این ساعت‌ها برایتان مناسب نیست، برای یافتن مهد کودکی دیگر اینجا کلیک کنید)

پذیرش ساعتیپذیرش ساعتی: دارد

پذیرش شیرخوارپذیرش شیرخوار: ندارد (پذیرش شیرخوار برایتان مهم است؟ پس اینجا کلیک کنید)

سایتسایت: www.aavand.org

تلفن پیش دبستانی تلفن : 22274183 - 22259291 - 22908701   (کاربران گرامی لطفا جهت حمایت از سایت مهدیاب، هنگام تماس با مجموعه ها نام سایت "مهدیاب" را ذکر فرمایید.)

استان/شهر پیش دبستانی استان/شهر: تهران / تهران / منطقه سه

آدرس پیش دبستانی آدرس پیش دبستانی : تهران - بلوار میرداماد، خیابان حصاری، کوچه چهارده، پلاک 20

آخرین به روزرسانیآخرین به روزرسانی اطلاعات: دوشنبه، ۲۴ آبان ۹۵

ویژگی های آوند
ما بهترین نیستیم اما واقعا خاص هستیم
NGO برتر سال 1392 از طرف پژوهشکده محیط زیست و دانشگاه تهران
- به جای آنکه بزرگ شویم تا شروع کنیم، شروع کنیم تا بزرگ شویم.
- پرورش رأس کار ماست، کودک تا نخواهد یاد نمی گیرد.
- ما برآنیم : کره زمین، کودکان خودمان را از آسیب ها و آلودگیهای زیست محیطی پاک و به بستر زندگی برگردانیم.
- آموزش به همراهی طبیعت، فراگیری را لذت بخش و ماندگاریش را بیشتر و همیشگی خواهد کرد.
- آموزش در نگاه آوند یک جریان است و بیشتر پرورش شکل می گیرد تا آموزش.
_ حضور کودکان زیر سه سال با مادر و حتی پدر به همراه برنامه های منحصر به فردی که باعث رشد همه جانبه ی کودکان این گروه سنی می شود.
_ حضور کودکان سه تا شش سال بدون حضور والدین از صبحانه تا عصرانه با کارگاه ها و دوره هایی که کمک می کند کودکان حین آموزش غیر مستقیم شاد باشند و شادی آفرینی کنند.
_ حضور کودکان هفت تا یازده سال بعد از مدرسه و به هنگام تعطیلات به طوری که احساس تعلق آنها افزایش یافته ، ارتباط موثرتری را با خود و دیگران برقرار نمایند.
_ ما تاب ،سرسره و چرخ و فلک نداریم اما فضاهای ورزشی و نرمشی متفاوتی همچون صخره نوردی ،بازیهای سنتی، تخته های تعادل و یه عالمه فعالیت های خاص و ویژه ی آوندی داریم .
_ زمانی ذهن کودک پرورش می یابد که جسم او سالم و رشد یافته باشد . هر کودک برحسب سنش یک بار غربالگری جسمی می شود تا نقطه ضعف ها و قوتهای احتمالی مشخص شود و در صورت لزوم این نقطه ضعف هاتا قبل 7سالگی برطرف گردد.98 درصد از خانواده ها از این برنامه که تنها در آوند اجرا می شود بسیار راضی هستند.
_مربیان دوره های خودشناسی را گذرانده اند.و هر هفته در جلسات آموزشی خاص جهت هم راستا شدن با کودکان حضور و شرکت دائمی و مستمر دارند.
_ پدر و مادرمی توانند سه روز قبل از ثبت نام کارگاهها، به طور آزمایشی در موسسه حضور داشته باشندو در کنار فرزندشان تمام زوایای آوند را دیده، سوالات احتمالی را پرسیده در صورت هم راستا بودنِ ارزش ها، ثبت نام نمایند.
_ نه تنها پدرو مادر ها ،آموزش های لازم که در خصوص فرزندشان می باشد را می بیند بلکه پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها هم دوره های آموزشی دارند.
_ هفته ای یکبار تهران گردی داریم ،کودک با شغل های مختلف آشنا شد ،کاملا محیط را لمس می کنند به خانه های یکدیگر می روند تا آداب اجتماعی را در محیط بیاموزند .به دل طبیعت رفته با آن ارتباط می گیرند و انرژی داده ،انرژی می گیرند.
_ بازی، بازی و بازی و... تمام آموزش های لازم که کودک برای زندگی آینده اش به آن نیاز دارد، به شکل بازی و کاملا غیر مستقیم به او داده می شود.
_ مشاوره به پدرو مادر برای رفتار مناسب با کودکشان و این برای هر خانواده متفاوت است.
_ هر پنج کودک یک مربی دارندو بیشترین کار ما گفتگو و ارتباط منطقی با اوست تا کودک بخواهد و یاد بگیرد.
_ کودک در این مجموعه حق انتخاب دارد ،آزادی عمل دارد. اگر لباسش کثیف شود خودش می شوید،پاره شود خودش می دوزد ودر پخت نهار کمک می کندو با کشت وکار، محصولات خود را به فروش می گذارد.
_ کاملا با پنج حواس درک می کند که زندگی واقعی چیست ودر مسیر زندگی رشد می یابد.
_ او مفاهیم اقتصادی چون وام گرفتن ،قرض ، پس انداز ،سود ،زیان و ....آشنا شده برای کار آفرینی خود و تولید محصول تلاش می کند.
- در هر فصل کودکان یک شب در آوند می خوابند تا این فضا را بصورت اردو تجربه کنند، بازی ساعی انجام دهند و با ستاره ها ارتباط بگیرند.
- کودکان در تهیه میان وعده ها و غذاهای آوند ( از خرید تا پختن ) دخیل هستند. غذاها کاملا تازه و به روز بوده و سردی و گرمی آن رعایت می شود، مراقبه با غذا از عمده شاخص های این فرآیند می باشد.
- در آوند کودکان فرصت زندگی کردن و اجازه بروز تواناییهایشان را دارند. آنها فراوان به طبیعت می روند و فراوان طبیعت را به محل زندگی خود می آورند.
- کودکان در آوند و در دوره های قبل از مدرسه ( آمادگی ) برنامه های متفاوت و ویژه ای دارند که ضمن کودکی کردن و حفظ قوانین، آموزش های لازم را با پنج حواس خود دیده و درونی می کنند.
- ما تا 12 سالگی بچه ها را حمایت کرده، رها نمی کنیم. ( دقیقا تا دوره ی سوم سن طلایی )

گهرناز پشوتنی
جستجو مهد کودک خانه بازی

موقعیت مکانی روی نقشه

کانال تلگرام مهدیاب


اگر در اطلاعات این صفحه مشکلی را مشاهده کردید، لطفا از فرم زیر به ما اطلاع دهید و یا از بخش تماس با ما این موضوع را با ما در میان بگذارید.


تا کنون 2 نظر ثبت شده است (شما هم نظر خود را ثبت کنید)

 1. سلام
  من ۵روزه که دخترمو میبرم آوند:
  ۱-حتی یک بار ندیدم بازی گروهی آنجام بدن، فکر کنم حتی یه توپ هم توی مهد پیدا نمیشه
  ۲-هیچ بازی انفرادی که یه کم هیجان ایجاد کنه در بچه، هم ندارن. فقط نقاشی با آبرنگ، پاستل، مداد رنگی، ماژیک، خمیربازی، کاردستی، که البته همه اینا رو هم اصلا هیچ دخالتی در آموزش یا همکاری با کودک ندارن. بچه به تنهایی کمی خط خطی میکنه تا وقتی خسته بشه. و البته باکس شن خشک که اونم سایز باکسش شاید ۷۰در ۱۵۰سانت باشه که ۴-۵ تا بچه میتونه توش بشینه که مدام با هم مشکل دارن که اون یکی شن ریخت روی پام و لباس و ...
  ۳- به شدت شلوغ و پرجمعیت (وحشتناک)
  در یک کلاس ۱۲ متری ۱۲ بچه با ۲تا مربی + کمد و شلف و... به هیچ کسی هم جواب رد نمیدن برای ثبت نام. و شنیدم که به مادری میگفتن این کلاسها ظرفیت ۱۵نفر دارند
  ۴-از اون پروژه های تبلیغاتی هیچ خبری نیست. یک بار در هفته یه آقایی میان با ۴-۵ تا چکش و یه بسته میخ و چند تا تکه چوب مثلا کلاس نجاری. خودتون حساب کنید که ۱۲ تا بچه با ۴-۵تا چکش چه اوضاعی میشه. میگن هرکدوم ۳تا میخ میتونن بکوبن، بعضی از بچه ها اینقدر معطل چکش میشن که عطایش را به لقایش میبخشن :|
  ۵- یک ساختمان ۴طبقه است که روبروی در ورودی اتاقی بدون پنجره قرار دارد که کلاس است با تعدادی کودک!!! طبقه زیرزمین آشپزخانه و محل سرو صبحانه، به قدری کوچک و شلوغ است که خود مربیها و مسئولین هم جا نمیشن، به همین دلیل کمتر دیدم بچه ای برای صبحانه بره.
  طبقه همکف یه اتاق که درواقع ورودی قسمتی از مهد است و ضمنا دستشویی و یه اتاق ۹متری که کتابخانه است و مخصوص دعا و نیایش، حساب کنید این همه بچه و خاله چه جوری باید تو اتاق ۹متری جا بشن. از اتاق ورودی به قسمت دیگه زیرزمین راه داره که ۳کلاس داره با شرایطی که گفتم.بچه ها مدام در حال بالاو پایین رفتن از پله هستن. ۳کلاس هم بالای این ۳کلاس هست که همین شرایط را دارد. در طبقه مدیریت، طبقه اول، هم ۳کلاس دیگر مخصوص بچه های بزرگتر است. یه طبقه هم بالای مدیریت که نرفتم و نمیدونم چه خبره.
  در کل میخواستم فقط بگم که چقدر فضا غیر استاندارد است.
  ۶- هیچ نوع وسیله بازی اعم از تاب و سرسره و استخر توپ و هرچی که به ذهنتون برسه نداره
  ۷- شهریه ۱۵۷۰تومان ماهانه که شامل یه ناهار و یه میان وعده میشه. یه میان وعده با خانواده است. و اون یکی میان وعده هم هر چند وقت با یکی از بچه های مهد.
  با این شهریه فکر میکنید چی میدن بهشون؟ میان وعده ژله!!!!!!!!!!!! که هیچ ارزش غذایی نداره :(
  ۸-در تایم دعا و نیایش ۲تا شعر میخونن که تو این مدت فقط ۲تا شعر شنیدم ازشون،قدیمی. خودشون میخونن، اگه بچه ای بلد باشه میخونه وگرنه شنونده است. بعد هم هرکی بره کلاسش. به جز این مورد دیگه هیچ موسیقی و شعر و آهنگی وجود نداره. برای هر فعالیت دیگه ای که انجام بشه شهریه جدا باید بدید. که البته اونم ندیدم برنامه ای داشته باشن براش
  ۹- کلا خانم پشوتنی فقط بلده از مجموعه ساختمان خوب استفاده کنه جهت درآمدزایی، هر سوراخی رو مخصوص چیزی قرار داده که پولی براش داشته باشه. کلاس هوش حرکتی، آیرز ،.... همه شهریه جدا دارن. بچه های ۳ساله هوش حرکتی به چه دردشون میخوره؟ یه کم دویدن و هیجان و بازی گروهی از هرچیزی براشون مفیدتره.
  ۱۰-فقط اگه خواستید ثبت نام کنید حتما یه روز از ساعت ۸تا ۱۰-۱۱ برید اونجا بشینید و ببینید بچه ها با چه وضعی میان داخل. همه افسرده. همه به زور میان داخل. گاهی هم خاله باید بیاد بغلش کنه ببره چون خودش نمیخواد بره.
  اگه واقعا این مجموعه توانایی ایجاد فضای شاد برای کودک رو دارن چرا پس بچه ها اینقدر افسرده هستن. همه ناراحت و غمگین.
  ۱۱- یه سری به کلاسها بزنید حتما. بچه ها همه آروم و ساکت و افسرده. من تعجب که چرا اینجوری هستن. بچه ۴ساله اینقدر آروم و ساکت. به زور میخندن.
  از یکی از والدین پرسیدم که بچه شون توی خونه هم همینقدر آرومه؟ آقایی بودن و پسرشونو آورده بودن، گفتن اصلا و دیدن این وضعیت برای خودشون هم عجیب بود.
  ۱۲- یه مشاور یه روز در هفته میاد برای مشکلات بچه ها در مهد. به من اعتراض میکردن که چرا وقتی دختر شما میاد پیش شما بغلش میکنید!!!!!!!!! شما فقط میتونید نگاهش کنید. نه بغل نه بوس نه هیچ عکس العمل دیگه. به قول همسرم اینا انتظار دارن من دخترمو از خودم دور کنم تا به اونا نزدیک بشه، اعتمادشو به من از دست بده تا به اونا اعتماد کنه!!!!!!!(واقعا احمقانه است)
  وقتی گفتم قرار نیست من از خودم دورش کنم، آوند باید برای بچه ها جذابیت ایجاد کنه تا بچه ها به راحتی از والدین جدا بشن، خیلی راحت گفتن خوب شما میتونید مهدی انتخاب کنید که این جذابیتو براش ایجاد کنه!!!!!!!! همینقدر بی ادب.
  ۱۳- منفی ترین نکته ای که بهش برخورد کردم اینکه رفتار مربی ها با همه بچه ها یه جور نیست. بچه ای ساعت ۱۰-۱۱ میاد توی کلاس، وقتی تقریبا اکثر بچه ها هستن، خاله ها میان بغلش میکنن، بوس و عاشقتم و تو خیلی خوبی و بی نظیری و... درحالی که این کار درمورد همه بچه ها نیست. در مورد بعضی ها اصلا نیست. فقط درحد یه سلام گرم. یکیو یه خاله بیشتر دوست داره اون بغلش میکنه، یکیو اون یکی خاله بیشتر دوست داره و مدام قربون صدقه اش میره. بقیه بچه ها هم که گورباباشون!!!!! بعد انتظار دارن بچه ها بهشون اعتماد هم بکنن.
  ۱۴- امروز از دخترم پرسیدم کدوم خاله رو بیشتر دوست داری، گفت هیچ کدومو دوست ندارم. به همین راحتی.
  این نشون میده چقدر مربی ها ناتوان درجذب بچه ها هستن.
  ۱۵-یه نکته دیگه که البته نظر شخصی منه اینکه به نظر میاد آروم و منزوی بودن همه بچه ها در مهد پدیده ای اتفاقی نیست. به نظرم آوند عمدا بخاطر راحتی کار خودشون و بخاطر جمعیت زیاد بچه ها تمایلی به جذب بچه های پر انرژی نداره و البته متقاضی زیادی هم داره بنابراین مشکلی هم در جذب نداره.
  ۱۶- فعلا که ثبت نام کردم و مجبورم این ماه بفرستمش اما بعید میدونم بخوام ادامه بدم با آوند.
  ۱۷-پزشک هستم. و ۵ساله که از کارم زدم که کنار دخترم باشم. همه اینها رو احساسی نگفتم و به نظرم این ها مشکلات آوند هستش.

 1. واقعا خاص هستند

افزودن نظر (نظر یا سوالی در مورد این مهد کودک دارید ؟ با پر کردن فرم زیر می‌توانید نظر خود را ارسال کنید)

می‌خواهم نظرم را ثبت کنم