قبل از توضیح در مورد بازی نحوه درست کردن شخصیت اصلی این بازی یا همان نهنگ گرسنه را برای شما توضیح میدهم البته امیدوارم این بازی رو با بازی نهنگ آبی اشتباه نگیرید این خیلی فرق داره cheeky این بازی مربوط به موضوع درست کردن کاردستی حروف الفبای فارسی با مقوا هست که میتونید در خانه یا مهد کودک از اون استفاده کنید.

البته یک روش دیگر هم برای آموزش و الفبا به روش "کاردستی حروف الفبای فارسی با مقوا" هست که با کلیک روی لینک زیر می توانید ببینید و خیلی کاربردی و جذاب هست هم برای خود شما هم کودکتان، پس کلیک کنید و ببینید:

یادگیری حروف الفبا و اعداد با ماهیگیری! - (کاردستی مقوایی)

 

یک مقوای نسبتا بزرگ تهیه کنید و به صورت زیر آن را برش دهید. سپس بخش میانی آن را ببرید تا بتوانید دهان نهنگ را بسازید. پس از آن برای دندان های نهنگ از تکه های کاغذ یا مقوای نازک سفید رنگ استفاده کنید و آن را با چسب نواری یا چسب حرارتی بچسبانید.

برای چشمها نیز می توانید از کاغذ رنگی یا چشم های عروسکی که در خرازی ها یافت می شود استفاده کنید. ضخامت مقوا باید به اندازه ای باشد که بتواند بایستد یا برایش تکیه گاهی درست کنید.

تمرین حروف الفبای فرسی با بازی نهنگ گرسنه

تمرین حروف الفبای فرسی با بازی نهنگ گرسنه

حالا برای تغذیه نهنگ به تعدادی ماهی نیاز داریم! این ماهی ها را می توانید بر روی کاغذ یا مقوای رنگی کشیده و ببرید. آن ها را به دو دسته تقسیم کنید و بر روی مقوای سری اول حرف الفبای فارسی را بنویسید و بر روی سری دوم تصویر اشیاء، خوراکی ها و چیزایی را بکشید که مثلا با یکی از حروف الفبا شروع می شوند؛ توجه داشته باشید که این تصاویر واضح باشد و همچنین بتواند به ازای هر حرف فارسی یکی از این تصاویر که با آن حرف شروع می شوند را انتخاب کرد. مثلا روی یک ماهی حرف "پ" نوشته شده و بر روی ماهی دیگر تصویر "پرنده" کشیده شود. یا اگر فکر می کنید نقاشی تان خوب نیست می توانید تصاویر مورد نظرتان را در گوگل جستجو کنید و آن ها را پرینت بگیرید و بر روی ماهی ها بچسبانید.

تمرین حروف الفبای فرسی با بازی نهنگ گرسنه

این بازی باید به صورت دو نفره انجام شود. به این صورت که هر یک از این دو فرد یا کودک در یک سمت نهنگ می نشیند. شخصی که پشت نهنگ نشسته است ماهی هایی که بر روی آن ها حروف است  و کودکی که رو به روی نهنگ نشسته است ماهی هایی را که تصاویر بر روی آنهاست را در دست دارد. سپس شخصی که پشت نهنگ است یک حرف را از دهان نهنگ به آن سمت می اندازد و کودک باید بر اساس این حرف تصویری که با آن حرف شورع می شود را پیدا کرده و خوراک نهنگ کند!

 

- پیشنهاد می‌کنم قبل از این که سراغ درست کردن این کاردستی با مقوا برید و به کودکان خود حرف الفبا رو آموزش بدهید، مقاله آموزشی و مفید که در همین زمینه هست را هم با کلیک کردن روی لینک و دکمه زیر بخوانید 

یادگیری حروف الفبا و اعداد با ماهیگیری!