6 کاربرگ فوق العاده جهت تقویت حافظه تصویری کودک (سری دوم)

6 کاربرگ فوق العاده جهت تقویت حافظه تصویری کودک (سری دوم)

داشتن حافظه تصویری به این معنی است که فرد بتواند یک تصویر یا شی را با جزئیات کامل برای چند دقیقه به خاطر بیاورد. این توانایی سنین پایین در تعداد کمی از کودکان مشاهده شده است و داشتن این توانایی ربطی به میزان هوش فرد ندارد. این توانایی به مرور بعد از سن 6 سالگی از بین می رود و کم رنگ می شود.

شما می توانید با استفاده از این کاربرگ ها حافظه تصویری کودک خود را تقویت کنید. سری اول این کاربرگ ها را می توانید در پست "کاربرگ هایی جهت تقویت حافظه تصویری کودک (سری اول)" مشاهده فرمایید.

توجه داشته باشید که صرف استفاده از این کاربرگ ها و کاربرگ های مشابه نمی توانید تضین کنید که کودک شما از معدود افرادی باشد که حافظه تصویر قوی ای دارد اما آنچه مسلم است این است که می توانید از با استفاده از این روش میزان دقت و توجه کودک خود را بسنجید و آن را تقویت کنید.

فایل پیوست شده را دانلود کنید و از حالت زیپ خارج کنید. 6 کاربرگ در اختیار شما قرار می گیرد که پس از چاپ آن ها می توانید به صورت زیر با کودک خود تمرین کنید. هر برگه را از بخش خط چین تا کنید و از کودک خود بخواهید که بخش رنگ آمیزی شده و کامل را ببیند سپس بر اساس آنچه به یاد می آورد بخش دیگر را تکمیل کند. با این کار حافظه تصویری کودک شما تقویت خواهد شد ضمن اینکه می توانید میزان توجه و دقت اون را نیز بسنجید.

جهت مشاهده همه کاربرگ های مهدیاب اینجا کلیک کنید.

کانال تلگرام مهدیاب

اولین نفری باشید که نظر و یا تجربه خود را در مورد این مطلب با دیگران اشتراک می‌گذارد

افزودن نظر (نظر یا سوالی در مورد این مطلب دارید ؟ با پر کردن فرم زیر می‌توانید نظر خود را ارسال کنید)

می‌خواهم نظرم را ثبت کنم